Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły

Termowentylatory ceramiczne, grzejniki konwekcyjne, grzejniki olejowe

09.10.18

Jak zwykle gdy przychodzi jesień mamy do rozwiązania problem podniesienia temperatury w pomieszczeniach, gdzie przebywamy. Z reguły rozwiązujemy go doraźnym ogrzewaniem, bo takie jest nam najbardziej potrzebne o tej porze roku. Wybieramy dogrzewanie się ogrzewaczami elektrycznymi, bo są najwygodniejsze i w razie potrzeby możemy je przenosić z pomieszczenia do pomieszczenia.

Można wybrać grzejniki olejowe, które są wygodne i na krótki okres czasu można zostawić je bez naszej obecności.  Tym kierujemy się przy ich zakupie.

My polecamy termowentylatory ceramiczne, są bardzo skuteczne przy mniejszym poborze energii elektrycznej niż tradycyjne, ogrzeją nam bardzo szybko miejsce gdzie przebywamy.

Dla wygody najdroższe modele są wyposażone w pilot i oscylację, aby jak najszybciej zmienić nam temperaturę otoczenia na przytulniejszą.

Polecamy z naszej oferty Kalorik CEH 1001

Bardzo skuteczny, przy maksymalny poborze 1500 W, ogrzeje nam zdecydowanie szybciej niż inne, tańsze termowentylatory. Przy zakupie ogrzewania elektrycznego bardzo istotna jest jakość elementu grzewczego. Ma znaczenie nie tylko przy termowentylatorach, ale również przy grzejnikach konwektorowych. Tańsze grzejniki mają elementy grzewcze, które pobierają 2000 W lecz ich skuteczność jest tak mała jak gdybyśmy ogrzewali się 700 W. 

Polecamy : ADLER AD 7705

Jednym słowem płacimy za energię elektryczną elektrowni, cieszymy się że kupiliśmy tanio, ale skuteczność takiego ogrzewania pozostawia wiele do życzenia. Nasza kieszeń za to jest sukcesywnie opróżniana rachunkami za energię elekryczną.

Kupując olejowe grzejniki elektryczne należy zwracać uwagę na szerokość żeberek. Co z tego, że nasz grzejnik ma 2000 W, skoro żeberka są cienkie i mniejsze. Tym samym znowu płacimy więcej za energię elektryczną a skuteczność grzania mniejsza.

Polecamy :  ADLER AD 7809

Wybierając sprzęt do dogrzewania nie kierujmy się tylko niską ceną. Z reguły niestety tańsze ogrzewania jest gorszej jakości a przecież taki konwektor, termowentylator lub inny elektryczny sprzęt do ogrzewania będzie nam służył wiele sezonów, więc raczej wybierajmy lepszej jakości aby nie tracić na rachunkach za energię elektryczną.

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sklep internetowy Sellingo