Swoboda wyboru
finansowanie w pełni online

Decyzja nawet w 15 minut

Sprawdź szczegóły

O firmie


Zelmer S.A. jest spółką akcyjną z siedzibą w Rzeszowie, przy ul. Hoffmanowej 19 wpisaną do Krajowego Rejestru Sądowego Przedsiębiorców Krajowych prowadzonym przez Sąd Rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000026109.
Spółka Zelmer powstała 11 maja 1951 i funkcjonowała jako przedsiębiorstwo państwowe do roku 2001. W dniu 3 lipca 2001 r. Minister Skarbu Państwa podpisał Akt komercjalizacji przedsiębiorstwa państwowego Zelmer w Rzeszowie, przekształcając je w spółkę akcyjną.
Jedynym akcjonariuszem Spółki jest BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. Z o.o. z siedzibą w Warszawie, należąca do Koncernu BSH z siedzibą w Monachium. Akcjonariusz ten posiada 15.200.000 akcji Zelmer S.A., uprawniających do wykonywania 15.200.000 głosów, co stanowi 100% ogólnej liczby głosów na Walnym Zgromadzeniu Spółki.
Podstawowym przedmiotem działalności Spółki jest produkcja elektrycznego sprzętu gospodarstwa domowego. Działalność Spółki na konkurencyjnym rynku małego AGD wymaga szybkich reakcji na zachodzące zmiany. W ostatnich latach Spółka zrealizowała szereg projektów wdrożeniowych, największe projekty w kategorii odkurzaczy EKO zgodnych z wymogami unijnymi w zakresie wprowadzenia etykiet energetycznych i wymagań ecodesign oraz w kategorii maszynek do mielenia.
Obecnie Spółka Zelmer S.A. kontynuuje ponad 60-letnią produkcję sprzętu małego AGD. Produkuje sprzęt zarówno pod marką Zelmer jak pod innymi markami należącymi do Koncernu BSH.
Produkcja odbywa się w nowo wybudowanym, jednym z najnowocześniejszych na świecie zakładzie produkcyjnym w Rogoźnicy koło Rzeszowa.


Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera

Sklep internetowy Sellingo